Kaş Kontürü Sildirme | Kalıcı Kaş Kontürü Silme 2021

Kaş Kontürü Sildirme

Kaş Kontürü Sildirme

Kaş Kontürü Sildirme; Mikroblading olarak da adlandırılan kaş kontürü, son dönemlerin en fazla tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biridir.

Kaşı az olan veya istediği kaş yapısına sahip olmayan kişiler tarafından tercih edilen uygulama, uzun süreli kalıcı olmasına rağmen belli bir süre sonra kendiliğinden kaybolma özelliğine sahiptir.

Kalıcılık süresi kullanılan yönteme ve malzemeye göre değişkenlik gösterir.

Bazı hallerde yanlış uygulamalara bağlı olarak ortaya çıkan sonuçtan memnuniyetsizlik veya kişiye özel nedenlere bağlı olarak sildirmek de mümkün olabilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaşların şekillendirilmesi amacına yönelik olarak yapılan microblading (kaş konturü) kalıcı bir makyaj uygulamasıdır.

Estetik kayıpların giderilmesi ve fiziksel görünümün düzeltilmesi amacıyla yapılan bu tür uygulamaları yaptıranlar, farklı sebeplere bağlı olarak sildirme talebinde bulunmaktadır.

Yapılan kaçların beklenenden daha kalın veya ince olması, yüz yapısına uygun olmaması gibi durumlar, kaç yaptıran kişiyi mutsuz edebilmektedir.

Bu tür durumlarda kaş kontürünü sildirmek için farklı yöntemler kullanılarak bireyin istekleri yerine getirilmektedir.

Silme sırasında kullanılan yöntem, kaş kontürünün yapıldığındaki kullanılan teknik ve malzeme cinsine göre değişkenlik gösterebilir.

Kaş silme uygulamasının ana fikri, kaş altına işlenerek değişimi sağlayan pigmentlerin silinmesi veya renklerinin soldurulması üzerine kurulmuştur.

Kaş silme işlemleri,

  • Bitkisel Yöntemler
  • Solüsyonlar
  • Lazer Uygulamaları gibi yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Lazer uygulamaları, birçok estetik girişimde olduğu gibi, kaş kontürü sildirme işlemlerinde de en fazla tercih edilen yöntemdir.

Lazerle Kaş Kontürü Silme

Lazer teknolojisi en çok bilinen tedavi yöntemlerinden biridir.

Birçok hastalığın tedavisinde kullanıla lazer, ışısın ısıya çevrilmesi yoluyla hastalıklı bölgelerin tedavi edilmesini sağlar.

Kaş kontürü silme işlemlerinde de  lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Deri altındaki boya maddelerini parçalayarak küçük parçalara ayırmakta ve yok etmekte kullanılır.

Lazerin kaş silmede sunduğu en önemli avantaj, renkli, siyah beyaz veya farklı dövme çeşitlerinin de kolayca silinmesine olanak sağlamasıdır.

Bu özelliği sayesinde kaş kontürü lazerle tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Lazerle tedavi sonrası hekim tarafından önerilen kremlerin düzenli şekilde kullanılması halinde son derece hızlı iyileşme sağlanır.

Lazerle kaş kontürü sildirme işlemi sonrasında muhtemelen 24 ila 48 saat süreyle şişlik oluşması olağandır.

Kısa süre içerisinde kendiliğinden geçen bu duruma herhangi bir müdahale yapılmaması gerekir.

Ayrıca lazer uygulaması sonrasında bazı yapılması gerekenler vardır.

En az 24 saat bölgenin suyla temasından kaçınmak ve banyo yapmamak gerekir.

Özel Solüsyonlarla Kaş Silme

Kaş kontürü silme işlemi öncesi muayene yapılmalıdır. Muayene sonrasında silme işleminin hangi yöntemle yapılması gerektiğine dair karar alınır.

Bazı hallerde lazer uygulaması gerekli görülür. Bazı hallerde ise özel solüsyonlarla istenilen sonucun elde edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Solüsyon, tıpkı kaş kontürü yapılırken uygulanan işlemlere benzer şekilde kaşlarda kontür bulunan yerlere uygulanır. Solüsyon; deri altındaki renk pigmentlerine ulaşarak bunların çözülmesini ve yok olmasını sağlar.

Tedavi sonrasında bir müddet kabuk bağlayan deri kısa süre içerisinde iyileşerek altından canlı ve rengi açılmış bir deri çıkar.

Kaş Kontürü Silme Serumu basit bir işlem olmakla birlikte, bazı hallerde risk içerebilmektedir.

Çünkü kontür yapılırken renk pigmentlerinin hangi derinlikte olduğunu kestirmek oldukça güçtür.

Bu sebeple genellikle kaş silme uygulaması yapılırken solüsyon derinin en alt bölgelerine gönderilir.

Kısa bir süre içerisinde renk açılması sağlar. Ancak derinin alt bölgelerinde yer alan sinirlerin zedelenme riski mevcuttur.

Bu işlem büyük bir itina ile yapılması gerekir. Bu işlem sırasında solüsyonun derinlere enjekte edilmesi halinde ciddi kanamaların yaşanması da söz konusu olabilmektedir.

Solüsyonla kaş sildirme işlemi sonrasında krem kullanılması gerekebilir. Sizin cilt yapınıza ve hekimin tavsiyesine göre pansuman yapılması veya krem kullanılması gerekebilir.

Ancak solüsyonla kaş sildirme işlemi sonrası hekimin tavsiye edeceği süreyle kaşa bölgesine su değdirilmemesi gerekir.

Kaş sildirme uygulamalarının her biri mutlaka uzman bir hekim kontrolünde yapılmalıdır.

Doğal Yöntemlerle Kaş Kontürü Silinir Mi?

Kaş kontürü, derinin altına kalıcı makyaj yöntemi ile yapıldığından,doğal yollarla silinmesi olası değildir.

Çünkü boya maddesi yüzeye sürülecek herhangi bir bitkisel ilaç veya kremle erişilebilecek düzeyde değildir.

Ancak uygulama yapılırken yüzeye yapılmışsa ve işlem yapılırken kısa süre sonra kendiliğinden açılacağı söylenmişse; badem yağı veya tavsiye edilen bir başka bitkisel karışımla kontürü silmeyi deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepete ekle