Dövme Silme Yöntemleri 1 | Dövme Sildirme Yöntemleri
Dövme Silme Yöntemleri

Dövme Silme Yöntemleri 1

Dövme Silme Yöntemleri 1

Dövme Silme Yöntemleri; Bazı bireyler tarafından belli anlamlar yüklenerek yapıldığı için; farklı sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde en büyük pişmanlıklardan biri haline gelebiliyor.

Kimi zaman bir sağlık sorunu sebebiyle; kimi zaman da karar değişiklikleriyle dövmeler bir sorun haline gelebiliyor.

Çünkü Geçmiş dönemlerde cilde eski yapısını kazandırmak bir hayli güçken; gelişen teknoloji ile dövme sildirmek daha kolay bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Bireysel çabalarla neredeyse imkânsız olan silme işlemleri çeşitli ürünlerin kullanılması ile daha sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşabiliyor ama;

Bunu yapmak için dövme silme yöntemleri hakkında araştırma yapmanız ve cildinize uygun ve beklentilerinizi karşılayacak bir yöntemde karar kılmanız gerekiyor.

Dövme silme yöntemleri arasında,

  • TCA İle Dövme silme,
  • Dövme Silme Serumu, ve
  • Lazer İle Dövme Sildirme;  seçenekleri bulunmaktadır.
  • Dövme Silme Yöntemleri

TCA İle Dövme Silme

Dövme sildirmek için; daha çok kliniklerde uygulanan yöntemlerinden biridir.

Çünkü Lazer ile silinemeyen dövmeler; cilt sorunlarının giderilmesine yönelik olarak kullanılan madde, ciltte Tca kimyasal peeling etkisi yaratarak etki gösteriyor.

Yaklaşık olarak %50 asit içeren bu tür kimyasallar bazı bireylerde zararlı sonuçlara sebep olabiliyor.

Tca Peeling ile dövme sildirmek için; cildinizin yapısı hakkında bilgi sahibi olmalısınız çünkü en uygun olan peelingi seçmeniz gerekiyor.

Farklı derecelerde hazırlanarak kullanıma sunulan kimyasallar kol; bacak ve sırt bölgelerinde %70; Göğüs bölgesi dövmeleri için %50 oranında yeterli olabiliyor.

Dövme Silme Serumu

Dövme Silme Serumu

oldukça uygun fiyatlarla elde edilen serumlar birçok farklı marka altında satışa sunuluyor.

Jel ve serum formunda hazırlanan bu ürünlerin içeriklerinde farklı asit karışımları; TCA; Mandelik Asit; Laktik Asit, Salisilik Asit türü maddeler yer alıyor.

TCA yönteminde olduğu gibi dövmenin bulunduğu bölgeye sürülerek uygulanan bu serumlar; cildi soyarak dövmenin yüksek oranda silinmesine olanak sağlıyor.

Makine yapımı renkli dövme sildirmek için Tca Kimyasal Peeling yöntemi daha çok kullanılır çünkü; amatör dövmeler ve renkli dövmeler için Dövme Silme Serumu tercih edilmektedir.

Kalıcı dövmelerin ve cilt altına işlemiş mürekkebin iz kalmadan silinmesi ve ciltten çıkarılmasında etkilidir.

Makine ve el yapımı her renk dövmeyi silmek için günümüzde cilt hekimleri tarafından kullanılmaktadır.., ayrıca bireysel kullanıma uygundur.

Rotring mürekkep kullanılarak makine ile yapılan profesyonel dövmeleri ve çini mürekkebi ile yapılan amatör dövmeleri de etkili şekilde silebilmektedir.

Soluklaşmış eski dövmeler de daha hızlı etki gösterdiği gözlemlenmiştir.

Yeni yapılan dövmelerde kullanılamaz çünkü; iğne yaraları olabileceğinden dövmenin olduğu bölgede açık yara var ise cilt iyileşene kadar dövme sildirme ürünleri kullanılamaz.

Lazer İle Dövme Sildirme

Dövme sildirme uygulamaları arasında en popüler olan yöntemlerden biri de lazerdir.

Farklı lazer tiplerinin geliştirilmesiyle hemen her türlü hastalıkta güvenle kullanılan lazer; dövme konusunda sorun yaşayanların da ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Kurşun; cıva, bakır ve manganez gibi direk vücuda alındığında zararlı olan metaller bazı hallerde vücutta alerjik reaksiyonların meydana gelmesine sebep olurlar.

Lazerle dövme silme işlemi sırasında amaç lazer ışığını ısıya çevirerek ağır metalleri parçalamak ve bu parçaların beyaz kan hücreleri yardımıyla vücuttan atılmasını sağlamaktır.

Lazerle dövme sildirme uygulaması belli bir süreç gerektirir.

Lazer ile dövme sildirmeye karar verdiğinizde belli aralıklar ile seanslara katılmanız gerektiğinizi unutmayınız.

Dövme yaptırmak oldukça kolay olmasına rağmen; maalesef silme işlemleri bir hayli zaman alabiliyor. Çünkü bir günde silebilen bir yöntem halen bulunamamıştır.

Dövme Silme Yöntemleri Acı Verir Mi?

Dövmenin yapımı sırasında deri altına zerk edilen boyalar ve ağır metaller sebebiyle yaşana acı; dövme sildirme işlemi sırasında da mutlaka yaşanacaktır.

Lazer ışığın anlık olarak yüksek derecede ısıtılmasıyla işleyen bir sistemdir.

Ağır metallere etki ederek parçalaması sebebiyle uygulama sırasında acı hissi kaçınılmazdır çünkü;

Ortalama 4 ila 6 haftalık bir sürece yayılan lazer seanslarında her bir seansta duyulan acı azalarak silme işlemi gerçekleşmektedir.

Lazere karar verildiğinde seansları aksatmamak ve doğru seans aralıklarıyla tedaviyi sürdürmek gerekir çünkü; ara verdiğinizde ciltte lekeler meydana gelebilir.

Serum ile dövme sildirme işleminde ise lazerden daha az acı hissi meydana gelmektedir.

Çünkü; lazer ile dövme sildirme ya da Asit ile dövme sildirme yöntemine göre serum en acısız yöntem olarak gösterilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add to cart